دات نت نیوک
X
برگزاری مهمانی-تشریفات مجلل 1wedding
خدمات مجالس برگزاری مهمانی

برگزاری مهمانی

مهمانی رفتن و مهمانی گرفتن از سنت های کهن ایرانیان است. ایرانیان در مهمان نوازی زبانزد جهانیان هستند. ایرانیان در یک مهمانی نهایت تلاش و کوشش خود را در فراهم آوردن اسباب، امکانات و خوراک دلپذیر برای مهمانان می کنند. در ایران مهمان را حبیب خدا می دانند و از این رو رضایت خاطر او را بسیار ارزشمند می شمارند. در یک مهمانی میزبان بهترین اسباب و خوراک ممکن بهترین مکان منزل و بهترین شرایط را گاهی حتی بیش از توان خودشان برای رضایت خاطر مهمان فراهم می آورد. در واقع برگزاری به شیوه مناسب و در شان خانواده نوعی ابراز محبت و دوستی در بین ایرانیان محسوب می شود. امروزه بویژه در مراسم خاص مهمانی معمولا به دعوت میزبان انجام می شود. اگر چه در تمام مهمانی ها رعایت اخلاق در کنار آداب و رسوم اهمیت بسزایی دارد ولی در مهمانی های رسمی نظیر مراسم نامزدی، جشن عروسی، مجالس ختم و یادبود و... رعایت آداب و رسوم دارای اهمیت بیشتری است و گاهی رعایت نکردن برخی از آن ها ممکن است باعث ایجاد شبهه و ناراحتی شود. مثلا هنگام برگزاری مراسم نامزدی و یا برگزاری عروسی معمولا انتظار می رود که مهمانان همگی با لباس های شیک و مجلسی حضور پیدا کنند و همچنین برای حضور در مراسم تاخیر نکنند. دیر رسیدن به مراسم و تشریفات مجالس رسمی در بسیاری از کشورهای دنیا نوعی بی احترامی به میزبان تلقی می شود و یا از طرف دیگر در هنگام برگزاری جشن تولد انتظار می رود که مهمانان همه برای صاحب تولد، کادو بیاورند.

در مجموع در یک دسته بندی کلی می توان انواع مهمانی ها را بدین صورت نام برد:

مهمانی دورهمی شب یلدا

برگزاری مهمانی های معمول خانوادگی

که در آن خانواده ها به گفتگو و گپ زدن با یکدیگر مشغول بوده و معمولا کودکان به بخشی از خانه می روند تا به بازی و تفریح با هم مشغول شوند و والدین آنها معمولا در اتاق حال یا پذیرایی مشغول صحبت با یکدیگر و یا خوردن میوه و چای می شوند. این رسم کماکان در بسیاری از کشورهای جهان رواج دارد و در بیشتر کشورها شبهای تعطیل این نوع مهمانی برگزار می شود.

برگزاری مهمانی های دوستانه

که معمولا جوانان آنرا برگزار می کنند و در خانه میزبان جشن و مهمانی گرفته شده و همه به صحبت و یا گاهی جشن و شادی مشغول می شوند. این رسم در کشورهای غربی رواج زیادی دارد و معمولا میزبان زحمت زیادی برای پختن یک شام یا نهار درجه یک را به خود نمی دهد و بلکه ممکن است که مهمانان (بنا به رسمی جدید) غذا یا نوشیدنی های خودشان را با خود به مجلس دوستانه ببرند

برگزاری مهمانی عصرانه

این مهمانی هم بیشتر در کشورهای غربی رواج دارد و معمولا میزبان مهمان یا مهمانان خود را جهت صرف عصرانه و نوشیدن چای یا قهوه با برخی تنقلات -مثلا کیک یا شیرینی - به منزلش دعوت می کند. این رسم در کشورهای خارجی بسیار زیاد رواج دارد و معمولا جهت آشنایی اولیه کسانی که تازه با هم دوست شده اند، برگزار می شود.

برگزاری مجالس عصرانه

برگزاری مجالس عصرانه


تولد
جشن تولد

برگزاری جشن تولد

این رسم در اکثر کشورهای جهان برگزار می شود و برخلاف تصور مردم کشورمان، در کشورهای دیگر به برگزاری جشن تولد افراد میانسال و حتی مسن هم اهمیت زیادی می دهند. که برای یاد بود و بزرگ داشت افراد برگزار می شود می تواند بنا به سن فرد امکانات و شرایط گوناگونی را دارا باشد. به عنوان مثال تولد کودکان می تواند پر از عروسک ها و شخصیت های کارتونی برگزار گردد.

برگزاری مهمانی به مناسبت بازگشت از سفر

معمولا این مهمانی جهت خوش آمد گویی به فردی که از سفرهای زیارتی و یا پس از سالها دوری از شهر یا کشور به منزل پدری بازگشته، گرفته می شود. این سنت جزء رسوم زیبایی است که بیشتر در کشورهایی مانند ایران جشن گرفته می شود.

01

مهمانی خداحافظی (Goodbye Party)

این نوع مهمانی که چند سالی است در کشور ما هم باب شده، جهت بدرقه و خداحافظی با شخصی که قصد سفر درازمدت به خارج (جهت مهاجرت یا ادامه تحصیل) را دارد، برگزار می شود. معمولا رسم بر این است که خود شخص مسافر دوستان اش را به خانه یا رستوران دعوت می کند و ممکن است در آن شب دوستانش به رسم یادگاری هدایایی به او بدهند.

02

خدمات و تشریفات وان ودینگ با کادری تحصیل کرده و کاردان در رشته های مدیریتی و هتل داری و با تجربه ارائه دهنده خاص ترین و لوکس ترین خدمات مجالس

آدرس: پونک میدان عدل ب سمت مخبری.پلاک ۶۸ واحد ۱
تلفن: 09124920947-44813401

ایمیل: info@1wedding.ir